VINA ORIA ROSE GARNACHA
Hiszpania jest trzecim największym na świecie producentem wina (po Włoszech i Francji) i jednocześnie krajem o największej powierzchni upraw winorośli – nieco ponad 1 milion hektarów. Mimo wielowiekowej historii i tradycji winiarskiej Hiszpanom stosunkowo niedawno udało się dokonać rewolucyjnych zmian w zakresie uprawy winorośli. Po wstąpieniu w 1986 do Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej (dzisiejszej Unii Europejskiej) kraj ten otrzymał ogromny zastrzyk kapitału. Inwestowano w nowoczesne technologie, kadzie fermentacyjne ze stali nierdzewnej oraz nowe systemy prowadzenia winorośli. Co ciekawe, dopiero w 1996 roku zezwolono na sztuczne nawadnianie pól w kraju nękanym przez susze i upały.
W 1970 roku w Hiszpani powstały przepisy kontrolujące pochodzenie wina (Denominacion de Origen – DO). Na mocy tych ustaleń określono granice regionów, uprawiane odmiany winorośli a także opisano praktyki winifikacyjne, wydajność z hektara oraz co najważniejsze proces starzenia wina w beczkach. Dziś w Hiszpanii funkcjonuje 17 regionów/autonomii winiarskich a w nich wyróżniamy 69 apelacji DO w tym dwie wyższego rzędu. Jedną z najstarszych apelacji jest Carinena leżąca w historycznym regionie i dawnym królestwie – Aragonii.
CARINENA
To największa apelacja w autonomicznym regionie Aragonii, posiadająca status D.O. od 1932 roku. Winnice w tym regionie zlokalizowane są w pobliżu centrum Aragon na płaskowyżu Campo de Carinera około 50 km na południowy zachód od stolicy autonomii – Saragossy. Panuje tam klimat kontynentalny: długie i gorące lata oraz mroźne zimy. Głównymi czerwonymi szczepami autoryzowanymi dla tej apelacji są: Garnacha oraz Tempranillo i Mazuelo. Natomiast z białe odmiany to: Viura (inaczej Macabeo), Chardonnay i Parellada.
WINIARNIA COVINCA
Ta renomowana winiarnia powstała w Longares, w mieście o bogatych tradycjach winiarskich w 1942 roku. Na 1700 hektarach uprawia się zarówno autochtoniczne odmiany winorośli, takie jak Mazuelo, Carinena czy Garnacha (która stanowi prawie 40% całego areału), ale występują tu także szczepy międzynarodowe, zwłaszcza Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah i Chardonnay. Przy pomocy nowoczesnej linii produkcyjnej winiarnia potrafi dostarczyć ponad 3000 butelek win na godzinę.
Produkty sygnowane marką Covinca cechuje różnorodność stylu i charakteru, dzięki czemu zaspokajają gusta konsumentów z różnych stron świata. Winiarnia jest zdobywcą prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach m. in. Concours Mondial de Bruxelles czy Decanter World Awards.
Wino o delikatnie wytrawne o żywym różowym kolorze z lśniącymi refleksami i intensywnie owocowych aromatach malin i truskawek z nutami kwiatowymi. Na podniebieniu świeże, miękkie i owocowe ze zrównoważoną kwasowością.
Pochodzenie: Hiszpania, Carinena, DOC Carinena, BODEGAS CONVICA
Zawartość alkoholu: 13 %
Szczep: Garnacha